• reklam@turkiyeambalajrehberi.com
  • 0 850 300 30 30

FİRMA KATEGORİLERİ

Ambalaj Sektörel Haberler

1 Ağustos 2017 19:06

Plastik Ambalajsız Market Rafları İstiyoruz %91 Destek

Plastik Ambalajsız Market Rafları İstiyoruz %91 Destek

Britanya’da yapılan bir anket çalışmasına göre, %90’dan fazlası süpermarket ve mağazalarda plastik ambalajlardan arındırılmış raflar getirilmesini istiyorlar.

Çevresel bir araştırma grubu, 2.000 yetişkin kişilere Populus anketi yaptılar.

İnsanlara, yalnızca plastik ambalajlardan arındırılmış ürünlerin içerdiği, süpermarket raflarının tanıtımına destek verip vermediklerini sorduklarında, insanların %90’i bu kampanyayı destekleyeceklerini belirttiler.

Bu ankete katılanların %81’i de İngiltere içerisinde kullanılıp atılan plastik ambalaj miktarından da endişe duyduklarını söylediler.

Plastik Planet kurucularından Sian Sutherland, yaptığı açıklamada insanların plastik atıkları ve bunun doğamıza vermiş olduğu tahribatın daha farkındalar dedi. İnsanların, alternatif bir materyal istediklerini açıkça belirttiklerini söyledi.

Çok fazla plastik atıkların okyanuslarda ve depolama alanlarında yok oluyor, Daha az plastik içeren ürünleri satın alma konusunda desteklerini belirtti.

Yıllardır glutensiz, sütsüz ve yağsız yiyecekler satın alabildik, bu nedenle neden plastik içermeyen ambalajları almayalım?

Bangor Üniversitesi Okyanus Bilimleri Fakültesi’nden Profesör Hilary Kennedy, “Plastik atıkların, deniz yaşamı ve ekosistemleri doğrudan etkileyen global bir meydan okuma oluşturduğuna dair artan kanıtlar var.

“Süpermarketlerde plastik olmayan raflar, çevremizde atılan plastik atık miktarında bir azalmaya yardımcı olacaktır.”

Şeklinde açıklamada bulundular.

 

Bizim ülkemizde ve tüm Dünyada durum aynı plastik ve önüne geçilemeyen atık problemi, geri dönüşüm konusunda son yıllarda getirilen atık yönetmeliği ve atılan malzemelerin hurda toplama tesislerinden, geri dönüşüm tesislerinde yeniden kazanımı çok büyük gelişmeler ile devam etmektedir.

 

Ülke ekonomisine ciddi kazançlar sağlayarak, aynı zamanda geri kazanım sektörünün gelişimine katkı sağlayacaktır.

 

 

Sektörel Ambalaj Haberini Yorumlayın

Mevcut Haber'e Yapılan Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış.