• reklam@turkiyeambalajrehberi.com
  • 0 850 300 30 30

FİRMA KATEGORİLERİ

Ambalaj Sektörel Haberler

1 Ağustos 2017 14:51

Plastik Poşet Yasağı ve İflaslar Bekleniyor

Plastik Poşet Yasağı ve İflaslar Bekleniyor

Market Poşetleri Yasakları İflasları çıkarabilir.

Bildiğiniz gibi ambalaj sektörünün en çok rağbet gören poşet çeşitlerinden birisi de kuşkusuz market poşetleridir.

Bir çok plastik poşet üreticileri sırf bu alanda yatırımlarını yapmış ve market poşeti imalatı yapmaktadırlar.

2018 yılı itibari ile naylon poşetlerin marketlerde ücretli olması, poşet tüketimin de düşüşler olması bekleniyor. Sanayiciler bu düşüşten ciddi zarar göreceklerdir.

Market poşet üretimi yapan firmaların, farklı pazarlar arayarak üretimlerini bir şekilde farklı pazarlarda satış imkanı yaratmak zorundalar.

Avrupa da uzun zamandır yapılan bu uygulama ile, insanlar alışveriş mağazalarına giderken bildiğimiz pazar torbalarını yanlarında götürüyorlar veya kendi arabalarına kadar alışveriş arabalarıyla taşıyarak arabalarına koyuyorlar.

İstanbul ve bir çok ilimizde naylon poşet üreten poşet üreticileri, yol haritalarını ve pazar arayışlarına başlamış durumdalar.

Üretim çeşitliliğini arttırarak veya kapasitelerini azalatma yönünde ilerliyorlar.

Bizler ambalaj sektöründe uzun zamandır takiplerimiz ve edindiğimiz tecrübelerden yararlanarak gelecek yıllarda çöp poşeti imalatı daha fazla olacağı kanısındayız.

Bildiğiniz gibi bir çok ev ve iş yerleri genellikle evlerinde çöp poşeti yerine, market poşetlerini kullanmaktadırlar. Market poşetleri ücretli olduğu takdirde kullanımı daha da azalacak ve insanlar artık ucuz çöp poşeti almak durumunda kalacaklar.

Çöp poşeti taleplerinin artması yeni bir pazar doğuracağı gibi market poşetlerinin de üretim hacmi daha çok azalacaktır.

Plastik Poşet Yasağı

Plastik Poşet Yasağı

Bbio bozunur poşet imalatı yapan firmalar yavaş, yavaş çoğalmaya başladı.

Bio Bozunur poşet, doğada çabuk çözüne bilen poşet çeşididir.

Normal poşetler 20 yılda doğada çözülmeye başlarken, bio bozunur poşetler 2 yıl içerisinde doğada doğal yollardan çözülmektedir.

Bio Bozunur, doğada çözünür poşetlerin daha çok kullanılması ve bunların teşviklerinin artması plastik hammadde ve petrolün daha az tüketilmesi anlamına geleceği gibi.

4 tarafı denizle kaplı ülkemiz denizlerimizin de rahat nefes alacağı anlamına geliyor. İnsanların çöp atmama ve doğayı koruma adına duyarlılıkları hala çok zayıf olan ülkemizde biraz da olsa katkıda bulunması temennisi içerisindeyiz.

 

Sektörel Ambalaj Haberini Yorumlayın

Mevcut Haber'e Yapılan Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış.